Czym kierować się przy wyborze perfum?

Wyśmienite perfumy to najbardziej luksusowa i uwodzicielska rzecz. Najbardziej wykwintne perfumy są bogate i złożone, z tysiącami różnych zapachów współpracujących ze sobą, aby stworzyć niezapomniane doświadczenie. Ale jak powstają te magiczne eliksiry? Jak powstają te magiczne eliksiry? Jaki jest sekret tworzenia tych magicznych eliksirów? Jak powstają te magiczne eliksiry? Jak powstają te magiczne eliksiry, pytasz? Dowiedz się więcej o sztuce i nauce tworzenia perfum.

Perfumiarz, tak jak malarz z szeroką gamą kolorów, ma wybór zapachów. Zapachy te można podzielić na cztery kategorie: świeże, drzewne i orientalne. Floralne perfumy są dokładnie takie, jak brzmią – pachną jak kwiaty, jak róże i jaśmin. Zapachy drzewne są cięższe, bardziej męskie, takie jak drzewo sandałowe i cedr. Zapachy orientalne mogą być egzotyczne i pikantne. Zapachy świeże są właśnie takie – czyste i orzeźwiające, jak cytrusy lub mięta.

Te dwie kategorie nie muszą się wzajemnie wykluczać. Większość perfum zawiera elementy należące do wielu rodzin. Na przykład, perfumy mogą mieć kwiatowy zapach jako swoją nutę górną. Jest to zapach, który czujesz przy pierwszym zastosowaniu. Perfumy mogą mieć również drzewną nutę bazową (zapach, który pozostaje na skórze po tym, jak początkowy zapach się zakończył). Może mieć orientalne serce, główny zapach perfum ze świeżymi nutami górnymi lub bazowymi. Jest wiele kombinacji, co jest częścią tego, co sprawia, że perfumy są tak fascynujące.

Powstają perfumy.

Tworzenie nowego zapachu może trwać nawet latami. Wszystko zaczyna się od stworzenia przez perfumiarza koncepcji zapachu. Koncepcja ta może być oparta na czymkolwiek, od aktualnych trendów, poprzez osobiste wspomnienia, aż po odniesienia historyczne. Po sfinalizowaniu koncepcji perfumiarz rozpocznie pracę nad poszczególnymi składnikami zapachu, czyli „nutami”. Nuty te będą łączone i ponownie łączone aż do osiągnięcia pożądanej równowagi. Tylko wtedy zapach jest gotowy do produkcji.

Zobacz: https://angelove.pl/