Kiedy warto stosować dodatkowy podkład na materac?

To właśnie od jakości materaca, jaki jest zastosowany w łóżku, zależy nasz błogi, zdrowy i spokojny sen. Jego zakup wiąże się nierzadko z niemałą inwestycją finansową. Aby więc można było cieszyć się komfortem spania oraz należytą higieną przez długi czas, warto stosować dodatkowe ochraniacze na materac. Sprawdź, jakie dokładnie funkcje pełnią. 

Plamo i wodoodporny podkład na materac 

Jeśli zastosujesz dodatkowy podkład na materac, ten pozostanie idealnie czysty i suchy. Sprawdza się w łóżkach dzieci, ale również osób chorych, które funkcjonują w pozycji leżącej. Ochraniacze na materac zabezpieczają go przed płynami ustrojowymi, ale również wszelkimi zabrudzeniami, pozwalając zachować pełną sterylność. 

Resztki jedzenia, sierść psa, wylany napój albo mocz, przed tymi wszystkimi czynnikami chroni podkład, jednocześnie nie zmieniając właściwości materaca łóżka. 

Kiedy przydaje się mata na materac?

Ochraniacze na materac są zawsze doskonałą inwestycją. Stosuj je na swoje łóżko, jeśli chcesz zapewnić sobie optymalny komfort spania w zawsze higienicznych warunkach. Podkład sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku dzieci, które jeszcze korzystają z pieluch albo uczą się funkcjonowania bez nich. Mata będzie też idealnym rozwiązaniem w przypadku seniorów i wszystkich osób chorych, które chwilowo bądź stale muszą funkcjonować w łóżku. To świetna opcja, aby zabezpieczyć materac przed zanieczyszczeniami różnego rodzaju i móc korzystać z niego przez długi czas przy zachowaniu higieny.