Kto dzwonił?

Choćby nawet nasza książka z numerami jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, jacy przebywają na naszym świecie. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej telefonu pojawia się nieznana kombinacja liczb. Najczęściej w tego typu momentach po prostu odrzucamy połączenie, ponieważ nie lubimy kontaktować się z obcymi osobami. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer zadzwoni po raz kolejny, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba jest jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy od razu lecieć na komisariat, bo przecież nie każde dziwne telefony tworzone są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej paczki znajomych, który jedynie kupił nowy telefon komórkowy lub wybrał nowego operatora. A jeżeli mamy dostęp do Internetu, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wpisać nieznany numer telefonu do popularnej strony szukającej lub od razu zrobić użytek z witryny, która zajmuje się badaniem i opisywaniem różnych numerów. Ona tylko powie nam, co to za numer i do kogo on może należeć. Później sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet tego typu dziwne telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić połączenie przyjaciela, który chce naszej porady.