Plany wakacyjne

Nareszcie nadeszło moje upragnione lato. Dalej chodzę do okrutnej roboty, jednakże zaczęłam ostatnio rozmyślać o przyszłych wakacjach. Wolne wzięłam na koniec sierpnia, także już za kilka tygodni będę mogła w końcu wypocząć. Moje wczasy zaplanowałam w taki sposób, że jestem pewna, iż wyjazd będzie niesamowitą przygodą!

Początkowo ze znajomymi planowaliśmy wyruszyć za granicę. Każdego roku stawiamy na Chorwację, a ona w ogóle mi się nie nudzi, jednakże tym razem zapragnęliśmy spróbować czegoś zupełnie innego. A jeśli zwiedzilibyśmy polskie morze? Przecież Bałtyk także jest całkiem atrakcyjnym morzem, a wypoczynek w Polsce nie musi oznaczać zawsze leniuchowania na piasku. Dodatkowo, obecnie nie chcę jakoś wyjeżdżać ze mojego kraju, bo martwi mnie to wszystko, co dzieje się za granicą. Chcę przeczekać ten ciężki etap we własnym bezpiecznym kraju.

Wakacje przeżyję więc nad Morzem Bałtyckim. Nie będę jednak nocować w luksusowym, hotelowym pokoju, bo postanowiliśmy znaleźć sobie wolny plac na polu campingowym. Wyjeżdżamy z własnymi namiocikami i śpiworami, rozbijamy obozowisko, a później robimy sobie małą szkołę przetrwania. Zamierzamy wziąć minimalną kwotę gotówki i postarać się spędzić udane wakacje niskim kosztem. Zamierzamy pływać, wylegiwać, spacerować oraz odwiedzać co bardziej interesujące okolice, za co prawie nic nie zapłacimy.

Jestem tak podekscytowana tym wyjazdem, że od niedawna skreślam dni do mojego wypoczynku. Będziemy podróżować pociągiem, więc sama podróż może być całkiem ciekawa, gdyż ostatnio podróżowałam koleją wiele miesięcy temu. A najważniejsze jest to, że nareszcie będę mogła spędzić sporą ilość wolnych chwil z najlepszymi znajomymi. Ubóstwiam ich wszystkich, więc nasze wakacje z pewnością się udadzą!