Przydomowy basen dmuchany – jak podgrzać w nim wodę i czy dodawać chlor?

Decydując się na zakup przydomowego basenu dmuchanego, należy pamiętać o kilku aspektach. Wiele osób nie do końca wie, jak można w nim podgrzać wodę, a także, czy należy dodawać preparaty chemiczne zawierające chlor. Sprawdź, jak zaplanować podgrzewanie wody do kąpieli, a także, dowiedz się, dlaczego warto dodawać chemię.

W jaki sposób podgrzać wodę w basenie?

Jeśli nasz wybór padł na przydomowy basen dmuchany, wówczas w celu podgrzania wody najprościej będzie nalać ją bezpośrednio z kranu, a następnie pozostawić na słońcu, aby mogła się ogrzać. Niektóre produkty, w szczególności stelażowe oraz rozporowe, mogą współpracować z pompą oraz instalacją filtracji wody. Chcąc podgrzać wodę, można też wykorzystać wymienniki ciepła oraz odnawialne źródła energii takie jak, chociażby kolektory słoneczne.

Dlaczego warto dodawać chlor do wody basenowej?

Przede wszystkim jest to istotne z tego względu, kiedy przydomowy basen bestway zamierzamy napełnić wodą jedynie raz w ciągu całego sezonu. Dzięki temu, że sięgniemy po odpowiedni preparat z chlorem, zadbamy o optymalną czystość wody, która jest szczególnie ważna w przypadku, gdy kąpieli będą zażywać młodsze dzieci. Co więcej, aby mieć pewność, że woda jest w należytym stanie i nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia, warto przynajmniej raz na tydzień sprawdzić jej pH (powinno wynosić od 7 do 7,4).

Na zakończenie warto dodać, że wodzie basenowej mogą rozwijać się różne chorobotwórcze mikroorganizmy, dlatego zaleca się jej systematyczne dezynfekowanie.